Újítások a környezetbarát csomagolások terén

Egyre több és egyre érdekesebb, lényegre törőbb megoldásokkal találkozhatunk, amelyekkel a fenntartható, környezetbarát csomagolás elérése a cél. Ezúttal két új példát mutatunk be nektek, amelyből az egyik a sörösüvegeket válthatná ki, a másik pedig az élelmiszerek csomagolását reformálhatná meg nagy mértékben, bár utóbbi még inkább csak elméleti szinten “mozog”.

FAROSTBÓL készül a jövő SÖRÖSPALACKJA

A dán Carlsberg sörmárka mutatta be nemrég bioalapú és újrafelhasználható palackját, amely palack belsejének az alapanyaga, a PEF (polietilén-furanoát), míg a külső réteg cellulózból készül. Az idei nyáron 8 EU országban tesztelhették már a használatát akár a kereskedelmi láncok, akár a fogyasztók.

A Fiber Bottle projektnél a legnagyobb kihívást a sörhöz való érintkezési felület, és az jelentette, hogy olyan bioalapú palackot gyártsanak, amelyet a meglévő gyártósoron újra fel tudnak használni.

A környezetbarát csomagoláshoz fenntarthatóbb főzet is dukál, így az ebben palackozott sör olyan árpamalátából készült, amelyet bio és regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok alkalmazásával termesztettek.

EHETŐ lehet majd a CSOMAGOLÁS?

Csehországban is betiltásra került idén az egyszer használatos műanyag csomagolóanyagok használata. Cseh tudósok ezt a problémát a gyorsan lebomló alternatívák helyett ehető csomagolással oldanák meg. Mindez valljuk be viszonylag nagy feladatnak mutatkozik, ismerve az ehhez a kritériumhoz tartozó kémiai folyamatokat, az elosztási láncokat, az ételek sokféleségét, és így tovább…

Az ehető csomagolóanyag kifejlesztésénél a hagyományos élelmiszer-alkotóelemekre támaszkodnának, mint a fehérjék, a lipidek, a zsírok és az olajok. Nagy kihívás azonban olyan csomagolást előállítani, ami amellett, hogy ehető, egyszerre megakadályozza a beltartalom kijutását, véd a külső hatásoktól, és emellett még például elég rugalmas is legyen ahhoz, hogy igazodni tudjon az élelmiszer alakjához.

… és ezekkel nincs vége a kritériumoknak. A csomagolásnak színtelennek, szagtalannak kell lennie, és nem befolyásolhatja a becsomagolt élelmiszer ízét, színét, valamint állagát.

Amennyiben sikerül kifejleszteni ezt a csomagolást, a kutatók célja, hogy először a kórházakban kerüljön bevezetésre, ahol a felépülést segítő vitaminokat adnának hozzá. Mindenesetre érdekes kísérleti helyszínt találtak ki a cseppet sem egyszerű feladat végrehajtásának első lépéseként…


Forrás: napi.hu, magyarmezogazdasag.hu, carlsberggroup.com

További bejegyzéseink

Kérdésed van az EPR díjjal kapcsolatban? Segítünk!

2023. júliusában váltotta fel a környezetvédelmi termékdíjat az EPR díj, amely minden olyan egyéni vállalkozót, [...]

Bajai rendezvények | 2024

Az idei év is tele lesz különleges eseményekkel, programokkal és fesztiválokkal, amelyek garantáltan emlékezetessé teszik [...]

Jelölés a szállítói csomagoláson? Ezt jelenti!

A szállítói kartondobozokon gyakran találkozhatunk különféle jelekkel, szimbólumokkal, melyeknek fontos jelentésük van a csomagolás, tárolás [...]

Készülj velünk csomagolás terén a Valentin napra!

Már csak néhány hét van hátra a szerelmesek ünnepéig, amit nektek, mint márka és/vagy webáruház [...]

Tippek bekuckózáshoz | film-, sorozat- és könyvajánló

Az év első hónapjaiban sokszor a legkényelmesebb otthon maradni, bebújni egy puha, meleg takaró alá, [...]

Az idei évben ezt használd megjelenéseidben: PEACH FUZZ – a 2024-es év színe

A tavalyinál jelentősen visszafogottabb, könnyebben beilleszthető arculati színek kiegészítéseként. Ismerjétek meg az idei év színét. [...]

Vásárolnék nálatok … Nyitva vagytok? – áttörés a személyes megkeresésekben

A tavalyi év igazi áttörést hozott az online leadott megrendelések személyes átvételében a millerpack.hu-n, és [...]

Page translation/Oldal fordítása